Hlavní menu
Eddie vzkazuje
20.06.2013: Promo Dance of The Death
Nové promo Dance Of The Death ve sbírce.

15.02.2013: The Wickerman Promo

Nové Promo singl The Wickerman ve sbírce.


21.12.2012: Eddie's archive

Druhá edice boxu Eddie's Archive doma.

Eddie doporučuje
Rockem.cz
TIME BANDS Art
OLD-SlipKnoT
HATEBREED1.WGZ.CZ
Tady můžete mít zobrazenu ikonku vlastních stránek výměnou za zobrazení ikonky těchto stránek na vašem webu.
Témata
The Final Frontier World Tour The Final Frontier - nové album koncert v Praze 8. 8. 2008
Vše s potiskem IRON MAIDEN. Super kvalita i cena.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 15 nalezených)

El Dorado - El Dorado

Překlad druhé skladby z alba, která byla zároveň i prvním singlem vydaným pouze elektonicky je tady. El Dorado.
Zobraz komentáře (2) : Přidej komentář

Satellite 15 .... The Final Frontier - Satelit 15 .... Konečná hranice

Díky fanouškovi tohoto webu a pochopitelně i Iron Maiden zde můžu postupně publikovat překlad textů nového alba The FInal Frontier. Díky Hugo z hor. 
Zobraz komentáře (2) : Přidej komentář

Childhood's End - Konec dětství

Jedna z nejlepších skladeb alba Fear Of The Dark si určitě zaslouží překlad. Sic patří mezi klasiku, naživo ji nikdy IRON MAIDEN nehráli. Pojednává o strastích a špatnostech tohoto světa, kterými trpí mnoho dětí, o hladomoru, nemocích, bolesti, strachu ...

Zobraz komentáře (3) : Přidej komentář

Children Of The Damned - Děti prokletí

Tato temná a přesvědčivá skladba byla inspirována stejnojmenným filmem z roku 1963, který popisuje osud šesti dětí s vyjímečnými psychickými schopnostmi, kteří jsou nuceni bojovat o přežití proti podřadné lidské rase. Píseň popisuje smrt posledního z nich, které kráčí proti lidem, kteří ho chtějí zničit. Vlastní skladba je hudebně vynikající. Pomalé tempo v kombinaci s akustickou kytararou vytváří smutnou náladu plnou beznaděje. Bruce řekl, že při zpěvu byl ovlivněn skladbou Children Of The Grave od Black Sabbath.
Zobraz komentáře (2) : Přidej komentář

Alexander The Great - Alexandr Veliký

Alexander The Great je další historickou výpravnou skladbou Iron Maiden a zároveň nejlepším songem alba Somewhere In Time. Skladba líčí život vojenského génia Alexandra Velikého.
Alexandr Veliký (* mezi 20. a 30. červencem 356 př. n. l. v Pelle, † 10. nebo 11. června 323 př. n. l. v Babyloně), rovněž známý jako Alexandr Makedonský, byl králem Makedonie. Alexandr rozšířil hranice své říše tažením do Persie a na indický subkontinent, díky čemuž se stal zřejmě největším a nejúspěšnějším vojevůdcem celé historie, který nepodlehl v jediném střetnutí. V době své smrti ovládal většinu tehdejším Řekům známého světa.

Zobraz komentáře (1) : Přidej komentář

Wasted Years - Promarněné roky

Wasted Years byl prvním singlem z alba Somewhere In Time, a je to jedna z mála středoproudých skladeb Iron Maiden. Má dlouhý a velmi melodický refrén a excelentní instrumentální části i sóla.
Zobraz komentáře (3) : Přidej komentář

Fear Of The Dark - Strach z temnoty

Fear Of The Dark - singlFear Of The Dark ze stejnojmenného alba je klasikou IRON MAIDEN a zaručeně i koncertním favoritem. Začíná a končí pomalu, zlověstně. Melodie je podobná s No Prayer For The Dying. Hlavní část skladby je rychlá a vzrušující, zvýrazňující dojem ze strachu přecházejícího v paniku a její melodie a refrén je asi nejznámější od doby skladby The Trooper. Živé verze této skladby vynikají komunikací s publikem během instrumentální části a od doby vydání je skladbou na každém setlistu. Je to určitě i nejlepší skladba alba Fear Of The Dark.
Zobraz komentáře (0) : Přidej komentář

The Trooper - Kavalerista

The Trooper - singl

The Trooper je asi nejslavnější a nejuznávanější skladba IRON MAIDEN společně s Run To The Hills. Popisuje britskou kavalérii, která bojuje proti ruské armádě během Krimské války (1853 - 1856), konkrétně v boji o Balaklavu 25. října 1854, kdy britská lehká kavalérie dostala rozkaz zaútočit na nepřátelskou pozici. Britové bitvu vyhráli, ale pro neinformovanost vlastních důstojníků bylo téměř 250 mužů kavalerie ze 673 zabito nebo zraněno. Velitelé se totiž domnívali, že útočí na samostatné stanoviště, ale ve skutečnosti útočili na silně opevněné postavení.
Skladba se hraje na každém koncertě a nechybí ani nezbytné rekvizity, jako vojenský červený kabát a anglická vlajka v rukou Bruce Dickinsona.

Zobraz komentáře (2) : Přidej komentář

Moonchild - Měsíční dítě

Perfektní, magií inspirovaná skladba z alba Seventh Son Of a Seventh Son a zároveň píseň úvodní. Skladba, která se zatím neobjevila na žádném oficiálním výběru, ba ani na živé nahrávce, což je škoda.
Zobraz komentáře (0) : Přidej komentář

Iron Maiden - Železná panna

Klasická skladba, kterou IRON MAIDEN hrají na každém koncertě. Byla poprvé nahrána na Soundhouse Tapes a ačkoliv na albu IRON MAIDEN je její předělaná a lepší verze, stále to je jen průměr toho, co IRON MAIDEN běžně tvoří. Na koncertech je však velice oblíbená a většinou se během ní na pódiu objevuje i maskot kapely Eddie.
Zobraz komentáře (2) : Přidej komentář

Wasting Love - Plýtvání láskou

Wasting Love - singl

Sice se tato skladba není na aktuálním set listu k turné Somewhere Back In Time, ale je krásná a pro dnešek se celkem i hodí.
Iron Maiden nikdy nebyli kapelou, která by si zakládala na písních typu "love song". Nejblíže k tomu byli se skladbou "Charlotte The Harlot", která ale i tak byla dost daleko od tradičních milostných písní. Wasting Love také není tradičním love songem, pojednává se v ní o prázdnotě a zbytečnosti života. Trochu připomíná skladbu Wasted Years. Je to inspirativní krásná píseň, která patří ke klasice.

Zobraz komentáře (3) : Přidej komentář

Flight Of Icarus - Ikarusův let

Flight Of Icarus - singl

Text skladby Flight Of Icarus z alba Piece Of Mind volně vychází z příběhu řecké mytologie o Daidalovi, který byl uvězněn králem Minósem na Krétě. Spolu se svým synem Ikarem sestrojili křídla z peří a vosku a chtěli pomocí nich uletět z vězení. Ikarus však letěl příliš blízko ke slunci, vosk se roztekl a Ikarus se zabil pádem do moře.

 

Zobraz komentáře (3) : Přidej komentář

Aces High - Trumfová Esa

Aces High singl

Zahajovací skladba turné Somewhere Back In Time World Tour 2008 si určitě zaslouží překlad. Skvělá píseň s válečnou leteckou tematikou z období 2. světové války, konkrétně z bitvy o Británii, která proběhla mezi 10. 8. - 31. 10. 1940. Je to i titulní píseň alba Powerslave z roku 1984. Pokračuje v tradici válečných songů, která začala skladbou Invaders a The Trooper.

 

Zobraz komentáře (5) : Přidej komentář

2 Minutes To Midnight - Za pět minut dvanáct

Tato skladba je o destukční vojenský politice a ukazuje morálku politiků, kteří vyvolali válku. Název písně se odvolává na "Hodiny soudného dne", které jsou nejznámějším symbolem atomové doby, a zobrazuje, jak je lidstvo blízko na pokraji atomové katastrofy. Hodiny, které ukazují za pět minut dvanáct (dvě minuty do půlnoci), jsou z roku 1953, kdy sověti úspěšně odpálili termonukleární bombu. 2 Minutes To Midnight má perfektní text, skvělý refrén i instrumentální část a je to jedna z nejznámějších a nejlepších sklade IRON MAIDEN.

Zobraz komentáře (7) : Přidej komentář

Hallowed Be Thy Name - Pochváleno buď tvé jméno

Nedalo mi to a dávám na tento web svůj první překlad skladby, jak jinak než mé nejoblíbenější, z alba The Number Of The Beast - Hallowed Be Thy Name

Zobraz komentáře (1) : Přidej komentář

Rarity Iron Maiden
Pokud ti chybí nějaká rarita od IRON MAIDEN, určitě ji za skvělou cenu koupíš na Aukru
Aukro.cz
Kde to nejvíc vře?

Databáze je prázdná!

Eddie děkuje
Poděkování za software a služby, které je možno zdarma využívat a přímo či nepřímo jsou využívány k tvorbě těchto stránek.
pspad
Supersvět

Web věnovaný nejlepší heavy metalové kapele ve vesmíru - IRON MAIDEN. Klade si za cíl co nejpodrobněji zmapovat tvorbu této formace. Tvoří ho dlouholetý fanda této kapely a to na základě různých materiálů posbíraných za dlouhou dobu a z informací dalších webů, které jsou uvedeny v odkazech. Powered by phpRS